Sposoby na aktywną majówkę

Oficjalne odliczanie dni do majówki – czas – start! Wielu z nas na ten moment czekało przez długie zimowe miesiące. W kwietniu wiosenne przesilenie osiągnęło apogeum, dlatego w tym roku majowy weekend jest jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów. Jak odpocząć najefektywniej? Oczywiście aktywnie! Oto kilka sposobów na to, jak zorganizować swój czas i jak włączyć w majówkę różne formy aktywności fizycznej!

Dlaczego to takie ważne?

Pamiętasz swój ostatni weekend? A może weekend dwa tygodnie temu? Jeśli zajmowałeś się czymś konkretnym, będziesz bardzo dobrze to pamiętał. Jeśli wylegiwałeś się dwa dni na kanapie, oglądając telewizję, to prawdopodobnie ten czas nie zapadł ci w pamięć. Badania dowodzą, że nasz mózg lepiej wypoczywa w weekendy, gdy odpowiednio je planujemy. Nie chodzi o to, by sporządzać jak co dzień długie listy rzeczy do zrobienia, ale by każdego dnia zaplanować sobie trzy czynności, z których przynajmniej dwie będę wykonane dla przyjemności. Po weekendzie, który spędzamy w pozycji leżącej na własnej kanapie, bardzo często pojawia się myśl, że czas przeleciał nam przez palce. Taki weekend zwykle przemija szybciej, a my nie czujemy się wcale wypoczęci ani tym bardziej zrelaksowani. Jak więc wykorzystać zbliżające się pięć dni wolnego, by naprawdę zresetować umysł i pozwolić na regenerację ciała?

Rusz się!

Najlepsze, co możemy dla siebie zrobić, to włączyć w majówkowy plan kilka rodzajów aktywności fizycznej. Wybierz jednak tylko takie formy, które sprawiają ci przyjemność. To nie tylko świetna okazja do spalenia zbędnych kalorii, których wczoraj podczas grilla dostarczyłeś organizmowi, ale także szansa na spotkanie ze znajomymi w nieco innych okolicznościach, na pobudzenie mięśni do pracy, na zresetowanie umysłu, a być może rozpoczęcie nowych, bardzo zdrowych pasji! Dlaczego warto?

-sport w wolne dni to świetna forma rozrywki i zabawy,

-dzięki aktywnemu spędzaniu wolnego czasu możemy zapomnieć o problemach dnia codziennego, które krążą nam w myślach, gdy na przykład spędzamy długi weekend biernie,

-sport to fantastyczna okazja do integracji z grupą przyjaciół, sąsiadów czy nowo poznanych ludzi,

-jest to też okazja do spróbowania całkiem nowych rzeczy, którym zawsze towarzyszy dreszczyk emocji,

-większość form aktywności jest dostępna niezależnie od miejsca pobytu za darmo!

Aktywnie nad morzem

Tegoroczna majówka zdecydowanie nie zachęca nas pogodą. Temperatury nie przekraczające 10 stopni, silny, porywisty wiatr i duże zachmurzenie nie napawają optymizmem, szczególnie, jeśli chcemy spędzić weekend w nadmorskim klimacie. Jednak specjaliści twierdzą, że właśnie w taką pogodę nad morzem nawdychamy się najwięcej jodu! Zatem nawet jeśli pogoda robi ci na przekór, nie rezygnuj ze spaceru!
Uwaga: Sprawdź dokładnie temperaturę odczuwalną. Dobierz do niej odpowiednie ubrania, a następnie wyrusz na spacer brzegiem morza. Możesz zrobić sobie wycieczkę do sąsiedniej miejscowości wraz z całą rodziną i ukochanym pupilem!

Buty i odzież sportową możesz kupić w sklepie internetowym ButySportowe.pl

Dla odważnych: bieganie. Dla większości amatorów biegania, warunki pogodowe nie mają znaczenia. Nawet jeśli za oknem pada i wieje, możliwość uprawiania joggingu w tak pięknych okolicznościach przyrody, jakim jest nadmorski krajobraz, jest nie do przeoczenia! Jeśli więc należysz do grupy zakochanej w bieganiu, to koniecznie zabierz ze sobą ciepły strój oraz odpowiednie buty, by w trakcie treningu nie zamienić się w sopel lodu.

Aktywnie w górach

Zupełnie inaczej wygląda majówka w górach, gdzie pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie. Wybierając się na południe kraju, z pewnością masz w planach jedną z trzech form pieszej wędrówki:

-trekking, czyli chodzenie po górach. Uwaga: sprawdź pogodę, zabierz do plecaka niezbędne rzeczy, ubierz się na cebulę. A jeśli nie masz doświadczenia w wędrówkach po górskich szlakach, to lepiej z rezygnuj ze wspinania się na wysokie szczyty!

-hikking – to znacznie łatwiejsza forma wędrówki, która odbywa się na szlakach o mniejszym nachyleniu terenu. Możesz uprawiać ją zarówno na południu kraju, jak i w każdym innym miejscu, na przykład w pobliskim lesie.

-nordic walking – wbrew pozorom to nie jest sport tylko dla emerytów. Chodzenie z kijkami uruchamia mnóstwo grup mięśniowych (nie tylko nogi, ale i ręce), przez co spalamy duże ilości kalorii. Pamiętaj o odpowiednim wyposażeniu – czyli przede wszystkim ciepłych, sportowych rękawiczkach.

Uwaga: Zanim wyruszysz na szlak, koniecznie zaopatrz się w niezbędne do wędrówki przedmioty takie, jak kompas, ciepłe ubrania, zimowe akcesoria oraz trekkingowe buty, które pozwolą ci zachować bezpieczeństwo!

Aktywnie w mieście

Jeśli na majówkę zostajesz w domu, postaraj się nie spędzić całych pięciu dni w wygodnym fotelu! Warto wykorzystać uroki miasta, z których nie mamy czasu korzystać na co dzień. Wyprawa na miejskie rowery może być świetnym pomysłem, gdy zbierzesz grupę znajomych. Możecie zakończyć ją wspólną metą w parku i zdrowymi przekąskami! Jeśli jednak nie do końca odpowiada ci panujący na dworze klimat, wybierz się na:

-basen – wielu z nas zapomina, że takie miejsce znajduje się w naszej okolicy!

-kręgielnię – wypad na kręgle to fantastyczna zabawa dla rodziny lub grupy przyjaciół,

-bilard – idealna propozycja na wieczór.

Aktywne spędzanie majówki ma nieskończenie wiele zalet, jednak największą z nich jest fakt, że w pełni wykorzystujesz swój wolny czas. Dzięki temu dostarczysz sobie wspaniałych wspomnień, które pozwolą ci naładować baterie na kolejne miesiące nauki czy pracy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.