Siłownia – jak zacząć ćwiczyć?

Nowy rok, nowy początek i nowe wyzwania. W tym siłownia – pierwsze wejście i pierwsze ćwiczenia! Gotowy, by rozpocząć swoją przygodę ze sportem, a jednak czujesz obawy? Nie wiesz, jak zacząć trenować na siłowni i czego się tam spodziewać? Oto kilka przydatnych porad, które z pewnością dodadzą Ci odwagi i pozwolą ćwiczyć efektywnie już od pierwszego razu!

1.       Nie kupuj karnetu od razu. Najpierw sprawdź, czy siłownia jest dla Ciebie!

Pierwszy dzień nowy roku, a Ty od razu, bez namysłu kupujesz karnet na pobliską siłownię? Wbrew pozorom takie działanie niekoniecznie zadziała jak siła napędowa, tym bardziej, jeśli po kilku razach okaże się, że… wcale Ci się tam nie podoba. Jeśli zamierzasz trenować regularnie, to oznacza, że będziesz spędzać na siłowni co najmniej kilka godzin w tygodniu. Warto więc zrobić rozeznanie i upewnić się, czy odpowiada nam atmosfera, obsługa, a także wyposażenie danej siłowni. W większości miejsc możesz skorzystać z godziny próbnej albo wykupić jednorazową wyjściówkę, by wypróbować dany klub i zdecydować, czy chcesz w nim zostać na zawsze. Warto to zrobić, bo znaczenie ma nie tylko dobry dojazd do siłowni, ale też jej wnętrze – sprzęty oraz ludzie tam pracujący i przebywający. Dzięki rozsądnemu podjęciu decyzji dotyczącej kupna karnetu zapewnisz sobie najbardziej komfortowe warunki do ćwiczeń. Nie ulega wątpliwości, że jest to bardzo ważne!

2.       Wybierz się na siłownię o niestandardowej porze, gdy nie będzie tam ludzi.

Stresujesz się obecnością innych ćwiczących na siłowni? Do tej pory zawsze trenowałeś w domu? To zrozumiałe! Pierwszy raz na siłowni może być trudny chociażby ze względu na to, że spotkach tam wiele osób, których forma i rzeźba będą godne pozazdroszczenia. Dlatego dobrym sposobem jest uprawianie sportu w godzinach, w których siłownia nie jest przepełniona. Jeśli tylko masz taką możliwość, trenuj rano albo przedpołudniem. Jeśli nie, możesz zaopatrzyć się w dobre słuchawki i playlistę, a następnie całkowicie oddać się ćwiczeniom!

3.       Namów kogoś, by zaczął ćwiczyć z Tobą.

Nie umiesz się zmotywować? A może chciałbyś mieć kompana do ćwiczeń, z którym byłoby Ci raźniej trenować na siłowni? Namów kogoś z najbliższego otoczenia, by zaczął przygodę ze zdrowym trybem życia razem z Tobą. Może to być kolega, mąż, sąsiadka albo siostra. Nie tylko będziecie się wzajemnie motywować i „wyciągać” na trening, ale też zyskacie sporo czasu dla siebie nawzajem! Ważne jednak, by trening był treningiem, a nie spotkaniem znajomych, więc przy rozmowach nie zapomnijcie o ćwiczeniu!

4.       Korzystaj z porad trenerów.

Ćwiczenia na siłowni wbrew pozorom nie należą do najłatwiejszych, szczególnie jeśli zechcesz skorzystać ze wszystkich dostępnych urządzeń. Dlatego gdy czegoś nie wiesz, koniecznie pytaj trenera, który na pewno kręci się po sali! Powinien dysponować wiedzą na temat poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń, a nawet poświęcić Ci chwilę na skorygowanie ewentualnych błędów. To naprawdę bardzo istotne, bo pozwoli Ci uniknąć poważnej kontuzji, która może wyniknąć z nieprawidłowego poruszania się czy użytkowania maszyny na siłowni. Dobrym rozwiązaniem jest też na początek wykupienie lekcji u trenera personalnego, który pokaże Ci, jak i co ćwiczyć, by osiągać jak najlepsze, zamierzone przez Ciebie efekty!

Przygoda z siłownią to szansa na lepsze ciało i zdrowie w nowym roku, dlatego zdecydowanie warto rozpocząć ją właśnie teraz. Ważne, by znaleźć swój sposób na trening i skonsultować go z profesjonalistą. Dzięki temu maksymalnie skupisz się na swoich celach, poprawnie wykonasz wszystkie ćwiczenia, a droga do wymarzonych efektów będzie naprawdę przyjemna! Jeżeli szukasz sprzętu do ćwiczenia na siłowni – zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego up8.com. Znajdziesz tam oryginalne ubrania w atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.