Pielęgnacja włosów latem

Lato już za moment rozgości się u nas na dobre. Krem z filtrem będzie częściej wyciągany z kosmetyczki (a przypominam, że najlepiej używać go cały rok), słońce sprawi, że nasz organizm będzie miał więcej energii, a włosy… no właśnie, co z włosami? Czy powinno jakoś inaczej je traktować? Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów latem? Zapraszam do wpisu na ten temat!

Promieniowanie UV — wróg zarówno skóry, jak i włosów

Promienie UV, które powodują oparzenia i inne zmiany na skórze, mogą niekorzystnie wpływać również na strukturę włosa. Długa ekspozycja na słońce może sprawić, że pasma zaczną się łamać i staną się bardzo suche i matowe. Na początku dochodzi do uszkodzenia warstwy zewnętrznej, przez co włosy zaczynają się odbarwiać i stają się pozbawione blasku. Zniszczenia wywołane we włóknach keratyny sprawiają, że robią się również słabe i w końcu zaczynają się rozrywać. W uszkodzone miejsca dostają się szkodliwe czynniki, przez które włosy zaczynają się przesuszać, czego efektem jest tzw. siano. Dodatkowo w lecie często chodzimy po słońcu z mokrą głową, a to również przyczynia się do osłabienia kondycji włosów. Kiedy promienie słoneczne padają na mokre pasma, dochodzi do reakcji chemicznej, która zbliżona jest do procesu rozjaśniania. Wolne rodniki przecinają włókna keratynowe, bez których możemy tylko pomarzyć o pięknej fryzurze.

Pielęgnacja włosów latem

Pielęgnacja włosów latem — jak ochronić je przed słońcem

Jeśli chcesz, aby po wakacjach Twoje włosy były w takim samym stanie co wiosną, to musisz odpowiednio o nie zadbać. Przede wszystkim osłaniaj je przed promieniami słonecznymi, nosząc lekkie nakrycie głowy. Jeśli na co dzień wolisz rozpuszczone włosy, to w lecie i tak postaraj się je luźno związywać. Upięcia chronią strukturę włosów i zostawiają mniejszą powierzchnię, która będzie wystawiona na słońce. Pamiętaj też, aby nie suszyć mokrej głowy na słońcu, zdecydowanie lepiej użyć suszarki z letnim nawiewem. W drogeriach dostępne są też mgiełki zawierające w składzie filtry UV, które osłonią włosy przez szkodliwym promieniowaniem. W codziennej pielęgnacji postaw natomiast na nawilżanie i zaopatrz się w sprawdzone maski i odżywki, które zadbają o włókna keratynowe.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *