Nuda? Zwalcz ją! Pomysły na kreatywne zabicie czasu

Pandemia koronawirusa to już bardzo poważna sprawa! Choroba, którą wywołuje jest naprawdę niebezpieczna, dlatego warto precyzyjnie stosować się do zaleceń. Takie okoliczności powodują jednak, że wielu z nas dokucza nuda i zniechęcenie. Jak się z tym uporać? Oto kilka pomysłów na zabicie czasu.

Korzyść, nie strata

Przede wszystkim zamiast rozpaczać, spójrz na sytuację inaczej. Wolne wieczory to idealny moment, by wreszcie uporać się ze sprawami odkładanymi w nieskończoność. Gruntowne sprzątanie mieszkania to świetny pomysł na start. Możesz nie tylko uporządkować przestrzeń, ale też zażyć solidnej dawki ruchu! Nuda zniknie bardzo szybko również gdy zaczniesz segregować ubrania. Przecież zaraz będziemy mieć lato, a obecna sytuacja nie potrwa wiecznie! Warto więc wykorzystać wolny czas na przejrzenie garderoby i zadecydowanie, co warto zostawić, a co lepiej sprzedać lub oddać. Na porządki czeka również regał z książkami, szafka na buty czy schowki z byle jak poupychanymi szpargałami. Leniwe wieczory w domu to także świetny czas, by poszukać inicjatyw charytatywnych, które można wspomóc. Dwie korzyści w jednym!

Zadbaj o siebie, a nuda zniknie sama

Kwarantannę możesz wykorzystać też na zrobienie domowego spa z prawdziwego zdarzenia. Przygotuj sobie prawdziwie królewski wieczór – zaplanuj kąpiel, natrzyj się balsamem, wykonaj masaż na sucho i wypróbuj wszystkie urodowe tricki, o których tylko czytałaś. Eksperymentuj, testuj nowe techniki i nie martw się, jeśli coś nie wyjdzie. Przecież i tak jesteś w domu! Nuda nie będzie Ci dokuczać również wtedy, gdy zamiast kupować kosmetyki… spróbujesz zrobić je sama. To świetne ćwiczenie na kreatywność i znakomita zabawa, w którą możesz zaangażować domowników. Siedząc w domu, nie zapominaj również o ruchu. W sieci znajdziesz mnóstwo darmowych filmów i poradników, jak przeprowadzić trening w domu. Z tak zaplanowanym dniem nuda (i spadek formy) Ci nie grozi!

Nadrabianie zaległości i nowe doświadczenia

Długie wieczory to również świetny czas, by nadgonić wszystkie serialowe zaległości. Różne platformy oferują teraz wyjątkowe zniżki i pakiety, dzięki którym dostęp do produkcji jest o wiele łatwiejszy. Podobnie sprawa ma się z książkami i filmami. Zapytaj znajomych, co polecają i nie zastanawiaj się – po prostu po to sięgnij. Być może czeka Cię niespodzianka… i zupełnie nowa miłość. Nadal dokucza nuda, bo nie masz ochoty ani na książkę, ani na film, a seriale się skończyły? Spróbuj rozrywek, które do tej pory były dla Ciebie czarną magią. Gry planszowe to nie tylko chińczyk czy warcaby – teraz trwa planszówkowy boom, który doprawdy oszałamia! Nuda zniknie również przed ekranem komputera. Sprawdź, jak zachwycająco wyglądają teraz gry komputerowe i odkryj, jakie głębokie historie skrywają. Poszukaj takich, z którymi da sobie radę nawet laik i spróbuj poznać cybernetyczny świat od środka. To może być zaskakująco ciekawe doświadczenie!

Rate this post

One thought on “Nuda? Zwalcz ją! Pomysły na kreatywne zabicie czasu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.