Jak wybrać damską kurtkę zimową?

Zanim nadejdą siarczyste mrozy wszystkie panie powinny wyposażyć swoją garderobą w idealną dla siebie kurtkę zimowych. W okryciach wierzchnich przeznaczonych na tą niełatwą porę roku najważniejsze jest utrzymywanie ciepła oraz zatrzymywanie wilgoci. Dlatego przeglądając propozycje poszczególnych producentów warto uwzględnić nie tylko design, ale również tak kluczowe elementy jak zastosowane materiały oraz rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne.

Odpowiedni materiał wierzchni kluczem do sukcesu

W czasie poszukiwań idealnej damskiej kurtki zimowej jednym z najważniejszych czynników, jakie musimy wziąć pod uwagę, jest materiał wierzchni. Aktualnie najczęściej w sklepach możemy spotkać kurtki wyprodukowane z różnych nowoczesnych tworzyw syntetycznych. Zastosowanie takich materiałów pozwala producentom uzyskać jak największy poziom ochrony użytkownika przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Na sklepowych półkach znajdziemy przede wszystkim okrycie poliestrowe, charakteryzujące się wysoką odpornością na zimno i wilgoć. Innymi zaletami poliestru jest to, że nie gniecie się i jest łatwy w pielęgnacji. Jednakże nie obędzie się też wad. Poliester niestety słabo radzi sobie z cyrkulacją powietrza i choć świetnie zatrzymuje ciepło, nie jest to włókno oddychające. Innymi materiałami, jakie możemy spotkać w damskich kurtkach zimowych są włókna akrylowe oraz poliamid, pod względem właściwości zbliżone do poliestru. W kurtkach poliamidowych często mamy do czynienia z dodatkowymi funkcjonalnościami, takimi jak fabryczna impregnacja, która znacznie usprawnia właściwości hydrofobowe produktu. Poliamid odznacza się niebywałą wytrzymałością, natomiast włókna akrylowe są bardzo sprężyste. Jeśli jesteśmy przy temacie elastyczności włókien, często w damskich kurtkach zimowych producenci wykorzystują domieszkę lycry lub spandexu.

Wnętrze ma znaczenie

Chcąc znaleźć idealną damską kurtkę zimową musimy wybrać nie tylko odpowiedni materiał wierzchni, ale również sprzyjający walce z mrozem materiał wewnętrznych. W okryciach wierzchnich przeznaczonych na sezon zimowy nierzadko stosuje się dodatkowe ocieplenia z różnych materiałów lub specjalnych włókien.

Zobacz więcej kurtek tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.