Jak przedłużyć trwałość opalenizny?

Mimo że moda na hebanową opaleniznę z solarium minęła bezpowrotnie, skóra lekko muśnięta słońcem to wciąż obiekt pożądania. Umiarkowanie opaleni wyglądamy przede wszystkim zdrowiej i promienniej, dlatego nie dziwi, że wszyscy chcielibyśmy przedłużyć trwałość opalenizny. Chcesz oglądać ślady słonecznych kąpieli również w zimie? Oto kilka sprawdzonych sposobów na przedłużenie trwałości opalenizny na skórze!

Pomyśl o tym przed opalaniem

Część z nas już dawno zapomniała o swoim wakacyjnym urlopie, a część ma go jeszcze przed sobą. Jednak trzeba pamiętać, że opalamy się nawet wtedy, gdy nie leżymy na plaży w pełnym słońcu. Dlatego niezależnie od tego, czy wybierasz się na lokalny, odkryty basen, czy też na zagraniczną podróż, warto odpowiednio przygotować swoją skórę. O kremach z filtrem mówi się wiele, jednak one mają raczej chronić skórę przed uszkodzeniem, niż zatrzymać opaleniznę na dłużej. Tajemnicą pozostaje wciąż, że opalenizna lepiej utrzymuje się na odnowionych warstwach skóry. Dlatego przed kąpielą słoneczną warto wykonać peeling całego ciała, który usunie martwy, zrogowaciały naskórek i odsłoni warstwy nowe, na których opalenizna utrzyma się znacznie dłużej!

Perfekcyjne nawilżenie

Kluczem do sukcesu prawie wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych jest porządne nawilżenie skóry. Jednak w przypadku przedłużenia trwałości opalenizny ma ono szczególne znaczenie. Przede wszystkim naskórek po kąpieli słonecznej może być podrażniony, a nawet uszkodzony. Do tego dochodzą kąpiele w słonej wodzie. Dlatego tuż po kąpieli smaruj całe ciało intensywnie regenerującym balsamem, który zatrzyma niszczenie skóry i odżywi ją w najlepszy sposób.

Co poza tym?

Dermatolodzy przekonują, że niekorzystnie na skórę po opalaniu mogą wpłynąć gorące kąpiele. Tu organizm sam dyktuje nam właściwy sposób postępowania, bo w upalne dni mamy raczej ochotę na chłodny prysznic, niż wylegiwanie się w wannie z gorącą wodą. Jeśli chodzi o regenerację podrażnionej skóry, to z pewnością nie pomaga jej alkohol ani papierosy.

Dieta, która przedłuży trwałość opalenizny

W okresie jesienno-zimowym, gdy brakuje nam słońca, zaczynamy ratować się produktami spożywczymi, które wzmacniają odporność. Wiele z nich ma spory wpływ również na kondycję naszej skóry oraz przedłużenie trwałości opalenizny. Najważniejsza w kuracji będzie witamina A, czyli słynny beta-karoten, zawarty między innymi w marchewce, morelach, burakach czy pomidorach. Pomocne mogą także okazać się suplementy diety, które mają za zadanie zatrzymać opaleniznę na dłużej. Te z wysoką zawartością karetonoidów najlepiej spożywać po posiłku, który zawierał zdrowe kwasy tłuszczowe. Pamiętajmy, że witamina A należy do grupy rozpuszczalnych w tłuszczach!

Sztuczne opalanie – jakie metody stosować?

Jeszcze jednym sposobem na zatrzymanie opalenizny w okresie jesienno-zimowych są oczywiście różnego rodzaju specyfiki działające od zewnątrz. Zapomnij jednak o solarium, które jest bardzo niezdrowe i przyspiesza starzenie się skóry! Najbezpieczniejsze będą delikatne kremy brązujące, które nie pozostawiają smug ani nie barwią skóry na pomarańczowo. Możesz przetestować je na wierzchu dłoni w drogerii i po czasie zdecydować się na ten, który najlepiej wygląda na skórze.
Skóra muśnięta słońcem to marzenie wielu z nas. Jednak po lecie bardzo trudno o jego spełnienie. Chcesz zachować opaleniznę na dłużej? Wypróbuj naturalnych metod, suplementacji lub delikatnych kremów! Dzięki temu nie zniszczysz swojej skóry, a jedynie delikatnie ożywisz jej koloryt.

2 thoughts on “Jak przedłużyć trwałość opalenizny?

  1. Ja zaobserwowałam, że najdłuższa jest ta opalenizna, nad którą dłużej pracowaliśmy. Nie osiągnięta w jeden czy dwa dni, ale w tydzień, czy dłużej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.