Jak odnowić skórę na wiosnę?

Twoja skóra po zimie woła o pomoc? Jest przesuszona, ziemista, a może nadmiernie zaczerwieniona? Mróz, wysuszone powietrze, ogrzewanie oraz brak naturalnie występującej witaminy D zrobiły swoje, dlatego czas na akcję regenerację! Jak odnowić skórę na wiosnę?

Po pierwsze: diagnoza

Każda z nas zmaga się z innymi skórnymi problemami. Jedne z nas nadmiernie się przesuszają, inne nadmiernie błyszczą. Niektóre rodzaje skór stają się blade z powodu braku kontaktu ze słońce, inne czerwienią się przez pękające na mrozie naczynka. Możemy być niewyspane, mieć widoczne sińce pod oczami, a po spożywaniu zimowych przysmaków takich, jak chipsy, paluszki czy czekolada na skórę wstąpiła armia wyprysków. Jedno jest pewne: cera po zimie nie wygląda najlepiej! Pierwsze, co musimy uczynić, by poradzić sobie z jej problemami, to właściwie postawiona diagnoza. Zastanów się, z jakim przeciwnikiem walczysz, a następnie przejdź do akcji!

Wody! Skóra woła: wody!

Przesuszona skóra to problem bardzo wielu z nas. Szczególnie, jeśli sporo czasu spędzamy w mocno ogrzewanych pomieszczeniach. Do odwodnienia przyczynia się również fakt, że zimą nie bardzo chce nam się pić wodę. To duży błąd! Na szczęście możesz zastąpić go wiosną, dostarczając organizmowi odpowiednią ilość wody (od 1.5 do 2 litrów dziennie). Popijaj ciepłą wodę z cytryną przed śniadaniem. Zainwestuj w ładną butelkę na wodę lub bidon, który zabierzesz ze sobą do pracy. Postaraj się zawsze mieć przy sobie wodę i pić ją zawsze, gdy sobie o tym przypomnisz. Gotuj też wiosenne zupy oraz jedz owoce i warzywa bogate w wodę, np. słodkie ogórki lub melony. Skóra poprawi się po kilkudniowej kuracji, a ty przyzwyczaisz organizm do picia odpowiedniej ilości H2O w ciągu dnia!

Jak poprawić koloryt?

Niezależnie od tego, czy zmagasz się z poszarzałą, ziemistą cerą, czy też narzekasz na jej bladość, należy ci się kuracja poprawiająca koloryt. Tu również, zamiast maskować problem przy pomocy pudrów w ciepłych odcieniach, zadziałaj od wewnątrz. Najlepiej na kolor skóry działa oczywiście słynna marchewka! Podgryzaj ją pomiędzy posiłkami albo przygotuj rano orzeźwiający koktajl (marchewka, jabłko, seler, imbir). Co poza tym? Oczywiście czerpanie z każdego, pojawiającego się za oknem promienia słonecznego, który nasyci twoją skórę naturalną witaminą D3. Pamiętaj jednak o zastosowaniu kremów z delikatnym, a w późniejszym czasie mocniejszym, filtrem! Odżywczo i regeneracyjnie podziała również na skórę witamina C. W aptekach i dobrych firmach kosmetycznych możesz zakupić magiczną ampułkę, która błyskawicznie rozjaśni cerę. Wolisz naturalne kosmetyki? Nałóż na twarz maseczkę z sokiem z cytryny, miodem i oliwą albo przecieraj ją kompresami nasączonymi w wywarze z rumianku!

Wyśpij się! To nie boli!

Nasza skóra bardzo często jest odbiciem stanu wewnętrznego. Jeśli więc nie dosypiasz, to cera błyskawicznie da o tym znać światu. Jaka jest złota rada na pozbycie się cieni i sińców pod oczami? To proste – musisz się wyspać! Większość z nas uważa to za wręcz niewykonalne. Myślimy, że ciągle jest coś do zrobienia, a dobę chcielibyśmy rozciągnąć do 48 godzin. Tymczasem wystarczy odrobina dobrej organizacji, by rozsądnie gospodarować swoim czasem, a zarazem znaleźć jego odpowiednią ilość na sen i regenerację! W nocy skóra odpoczywa, szybciej goją się rany. Sen jest jej potrzebny tak samo, jak woda, dlatego zrób wiosenne postanowienie i kładź się do łóżka godzinę wcześniej!

Akcja: detoksykacja

Co poradzić na wypryski? Zależy od tego, jakie mają podłoże. Jeśli są oznaką stresu, koniecznie zacznij pić napar z melisy i rumianku oraz ćwicz techniki relaksacji, na przykład medytacje! Jeśli są to wypryski hormonalne, to wiosna jest najlepszym czasem na zrobienie badań! Sprawdź, czy twoja gospodarka hormonalna nie wymaga interwencji endokrynologa, który odpowiednio dobierze kurację. Ostatnią grupę stanowią wypryski, które powstają w wyniku błędów żywieniowych! Tu nie pozostaje nam nic innego, niż zrobić szczery rachunek sumienia, który pozwoli na wyeliminowanie wrogów zdrowej skóry. Na początek wyrzuć z szafek i lodówki wszystkie świństwa – nie tylko chipsy i krakersy, ale także inne wysoko przetworzone produkty oraz wszystko, co w składzie zawiera cukier! Drastycznie? To dopiero początek! Wypróbuj dietę detoksykacyjną, która opiera się na sokach zawierających odpowiednią ilość składników odżywczych. Warto na wiosnę wyczyścić nie tylko skórę!

Latem i wiosną uwielbiamy pokazywać piękną, zdrowo wyglądającą skórę. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość, ponieważ po zimie woła ona o ratunek. Zapewnij jej go, działając kompleksowo – od wewnątrz i od zewnątrz. Organizm będzie ci wdzięczny!

One thought on “Jak odnowić skórę na wiosnę?

  1. sen towar deficytowy 🙂 wody na szczęście mamy pod dostatkiem, ale trzeba wyrobić sobie nawyk picia małymi łyczkami przez cały dzien, później to już z górki 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.