Fitness: jakie zajęcia wybrać?

Chociaż fitness jako dyscyplina sportowa istnieje bardzo długo, a popularny był już w latach osiemdziesiątych, jego kolejne warianty pojawiają się z ogromną częstotliwością! W klubach fitness coraz więcej jest opcji wyboru zajęć, które nie tylko spalą tłuszcz, ale też pozwolą dobrze się bawić. Tylko którą z nich wybrać?

Trening przez zabawę

Nie od dziś wiadomo, że najlepsze efekty podczas treningów osiągasz wtedy, gdy lubisz to, co robisz. Wybranie odpowiedniej dyscypliny ma kluczowe znaczenie dla późniejszej motywacji! O wiele łatwiej jest pójść na trening, gdy kojarzy on nam się nie tylko z hektolitrami przelanego potu oraz bolącymi mięśniami, ale także świetną atmosferą, cudowną muzyką i doborowym towarzystwem. Fitness zdecydowanie sprzyja zarówno spalaniu tłuszczu i pracy nad piękną sylwetką, jak i temu, by aktywność fizyczna stała się dla ciebie przyjemną formą relaksu, a nie karą, którą musisz odbębnić po pracy.

Metodą prób i błędów

Jak jednak wybrać dyscyplinę, gdy oferta klubów jest tak obszerna? Przede wszystkim to, o czym czytasz i jesteś przekonany, że będzie dla ciebie odpowiednie, wcale nie musi być takim w praktyce. Warto wybrać kilka zajęć i wypróbować je przez pierwszy tydzień, a dopiero potem zdecydować się na te najlepsze. Nie ukrywajmy, że ogromne znaczenie ma tutaj działanie na określone partie naszego ciała oraz intensywność wysiłku, która nie zawsze musi nam odpowiadać. Skonsultuj stan swojego zdrowia oraz wydolność organizmu zanim wybierzesz zajęcia fitness dla siebie!

5 dyscyplin fitness, na które warto zwrócić uwagę

Latino aerobic lub zumba

Połączenie ćwiczeń aerobowych z tańcem to nie tylko fantastyczna rzecz, jaką możesz zafundować swojemu ciału. Podczas godzinnego treningu tego typu spalisz prawie 500kcal! Jest intensywnie, tanecznie i skocznie, ale też bardzo pozytywnie! Trudno smucić się przy egzotycznych rytmach i wyzwalaniu dobrej energii! Zatem jeśli uwielbiasz tańczyć albo chcesz się nauczyć, to te zajęcia zdecydowanie przypadną ci do gustu. Idealne szczególnie w okresie zimowym, kiedy brakuje nam odrobiny egzotyki.

Aquaaerobic

Twój żywioł to woda? Genialny będzie więc aquaaerobic lub aquacycling. Dyscypliny te odbywają się na basenie, gdzie łączy się elementy aerobiku z pływaniem oraz jeżdżeniem na rowerku stacjonarnym. Takie ćwiczenia szczególnie powinny spodobać się osobom, które chcą spalić tkankę tłuszczową w bardzo szybkim tempie. 45 minut takiego treningu to aż 800-1200 spalonych kalorii! Zdecydowanie warto, tym bardziej, że w wodzie jest bardzo przyjemnie.

Aerobik na trampolinach

Jeden z najgorętszych trendów fitness ubiegłego roku, który zyskuje coraz szersze rzesze fanów i fanek. Trampolina od zawsze kojarzy nam się z przyjemną, wręcz dziecięcą beztroską i zabawą, dzięki czemu z chęcią będziemy uczęszczać na zajęcia. Jednak tak naprawdę trampoliny to spore wyzwanie! Podczas godziny skakania spalimy nawet 800 kcal, a to oznacza, że ta dyscyplina z pewnością przypadnie do gustu osobom, którym zależy na szybkich, spektakularnych efektach!

Aeroboks

Boks cieszy się coraz większą popularnością wśród walecznych kobiet. Może jednak zrażać do niego fakt, że ślady pobicia będą widoczne, a tego przecież nie chcemy. Aeroboks to fantastyczna alternatywa dla wszelkich sportów walki, ponieważ jest formą bezkontaktową. To połączenie fitnessu z boksem i kickboxingiem pozwoli ci wyżyć się, pozbyć złych emocji, ale także spalić masę kalorii, wyrzeźbić ciało oraz poprawić wydolność organizmu.

Antigravity Fitness

Ta dyscyplina dopiero raczkuje w naszych klubach fitness, jednak wszystko wskazuje na to, że powtórzy sukces treningów na trampolinach. Antigravity to ćwiczenia w powietrzu, a dokładniej na specjalnych hamakach zawieszonych bezpiecznie nad ziemią, na których wykonuje się figury będące połączeniem stretchingu, fitnessu i jogi. Działa to odprężająco, wzmacnia ciało, spala kalorie, no i przede wszystkim wygląda bardzo efektownie!

Zajęcia fitness to świetny pomysł na rozpoczęcie przygody z aktywnością fizyczną, szczególnie jeśli masz problemy z motywacją. W klubach możesz poznać fantastycznych ludzi, którzy zarażają pasją do uprawiania sportu i zdrowego stylu życia. Wystarczy wybrać odpowiednią dyscyplinę, by trening stał się przyjemnością, na którą czekasz przez cały dzień. A taka aktywność przynosi najlepsze, wszechstronne efekty!

One thought on “Fitness: jakie zajęcia wybrać?

  1. Ja chodzę na zumbe w Champion Gym (Toruń) rewelacyjne zajęcia, na pierwszy rzut oka prosta sprawa, ale dają niezły wycisk 🙂 Można się wypocić i wymęczyć, efekty tez są widoczne w postaci ujedrnionego cialka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.