Filmy idealne na długi, jesienny wieczór

Jesień sprzyja leżakowaniu na kanapie z pilotem od telewizora. Prawda jest jednak taka, że niezależnie od tego, jak ogromny mamy pakiet kanałów, bardzo często nie możemy nic dla siebie znaleźć. Jest to szczególnie irytujące w piątkowy czy sobotni wieczór, kiedy planujemy zostać pod kocem z całym dzbankiem herbaty i miską popcornu. Dlatego warto zaplanować wcześniej, jaki film obejrzeć, oczywiście stosownie do nastroju! Przed wami 10 filmów, które nawet oglądane wielokrotnie na pewno się nie znudzą.

1. Stare, dobre kino

Kadr z filmu "Śniadanie u Tiffany'ego", fot. wikipedia.org
Kadr z filmu “Śniadanie u Tiffany’ego”, fot. wikipedia.org

Klasyki to często zapomniane i niedoceniane filmy. A szkoda, bo przeniesienie się w czasie jest jednym z najciekawszych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Możemy zainspirować się stylem poprzednich epok, poznać zwyczaje ludzi, którzy w nich żyli, zajrzeć do ich mieszkań czy kuchni! Nie ma chyba kobiety, która nie obejrzała chociaż raz „Śniadania u Tiffany’ego”, ale czy któraś z nich widziała też „Szaradę” albo „Sabrinę”? Te filmy mają swój niepowtarzalny klimat, który wciąga od pierwszych minut! Podobnie jak „Dziecko Rosemary” Romana Polańskiego czy „Okno na podwórze” Hitchcocka.

2. Historia wielkich romansów (i nie tylko)

"Duma i uprzedzenie", fot. focusfeaturesmedia.com
“Duma i uprzedzenie”, fot. focusfeaturesmedia.com

Kto nie kocha Jane Austin? Komu nie tęskno za taką miłością jak z „Anny Kareniny”? Chcesz zaliczyć kolejną podróż w czasie? Skuś się na filmy kostiumowe, takie jak „Maria Antonina” ze świetną rolą Kirsten Dunst, „Dumę i uprzedzenie”, w której zachwyci cię Keira Knightly albo najświeższą „Annę Kareninę”. Te obrazy to czyste piękno, a fabuła niezwykle wzruszająca. Można się rozmarzyć!

3. Bajkowa sceneria

"Alicja po drugiej stronie lustra", fot. multikino.pl
“Alicja po drugiej stronie lustra”, fot. multikino.pl

Nikt nie zaczaruje ci wieczór tak doskonale, jak zrobi to Tim Burton. Ten człowiek na drugie imię ma chyba Fantazja. Jego „Alicja w Krainie Czarów” i „Alicja po drugiej stronie lustra” to nie tylko światy dopracowane w najmniejszych szczegółach i świetnie wykreowane postaci, ale też cenne lekcje życia. To filmy dla dzieci, które potrafią zmotywować nie jednego dorosłego, pełne dobrych wartości i haseł, które pobudzają do działania. I można je oglądać z całą rodziną!

4. Na gorszy dzień

Plakat z najnowszej części "Bridget Jones", fot. filmweb.pl
Plakat z najnowszej części “Bridget Jones”, fot. filmweb.pl

Dopadła cię jesienna chandra? Potrzebujesz czegoś, co błyskawicznie zmusi cię do śmiechu (nawet jeśli przez łzy). W tej roli idealnie sprawdzi się Bridget Jones! Zrób sobie maraton i dostrzeż najważniejsze przesłanie – bycie nieidealną może być fajne! A nawet bardziej zabawne, niż bycie perfekcyjną.

5. Lekko poetycko

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

Lekki humor, romantyczna, ale nienachalna historia w tle i ciekawie skonstruowana fabuła osadzona w jednym z wielkich miast? To musi być Woody Allen, który niezależnie od tego, dokąd cię zabierze i co zaserwuje, niezmiennie zachwyca. To ty decydujesz – Paryż, Rzym czy Nowy Jork. W żadnych innych filmach nie ma tak dobrze zarysowanych, charakternych postaci.

6. Muzykalnie

fot. flickr.com
“Mamma Mia”, fot. flickr.com

Marzysz o wieczorze z lekkim filmem i piękną muzyką? Uwielbiasz śpiewających aktorów? A może jeszcze jesteś fanką Meryl Streep? W takim razie „Mamma Mia” jest dla ciebie! Nieważne, ile razy się to ogląda, zawsze bawi i koi nerwy.

7. Po polsku

fot. youtube.com
“Planeta singli”, fot. youtube.com

O polskiej kinematografii można mówić wiele złego, jednak prawda jest taka, że w komediach romantycznych zawsze byliśmy dobrzy! Czego dowodem mogą być takie klasyki, jak „Nigdy w życiu” czy „Tylko mnie kochaj”, ale też nowe produkcje, które zachwyciły nas w tym roku. „Planeta singli” bawi do łez, a „7 rzeczy, których nie wiecie o mężczyznach” zaskakuje i daje do myślenia.

One thought on “Filmy idealne na długi, jesienny wieczór

  1. Jesienią wieczorny film nabiera magii 🙂 bardzo lubię dobre kino i zawsze staram się wybierać filmy po których nie będzie występowało poczucie zmarnowanego czasu.
    Bridget Jones 3 ma niezłe recenzje – idealny film na babki wieczór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.