Dla kogo crossfit?

Choć crossfit na początku cieszył się sporą popularnością wśród służb mundurowych, z czasem stał się niezwykle popularny również wśród osób kochających sport. Jeśli jednak jeszcze nie zacząłeś swojej przygody z treningiem mieszanym, sprawdź, czy będzie on dla ciebie odpowiedni!

Dla kogo przeznaczony jest trening crossfit?

  • Dla chcących schudnąć

To jeden z najczęstszych celów stawianych sobie wraz z początkiem roku, a później każdego kolejnego miesiąca. Jeśli chcesz szybko spalić tłuszcz, to crossfit będzie dobrym wyborem, ponieważ jest treningiem działającym kompleksowo na całe ciało, a w dodatku ćwiczenia wykonywane są w szybkim tempie i z dużą intensywnością (więcej informacji o tej dyscyplinie znajdziecie na https://pl.wikipedia.org/wiki/CrossFit). W taki sposób najszybciej pozbędziesz się oponki na brzuchu czy uporczywego cellulitu.

  • Dla marzących o wyrzeźbionej sylwetce

Ćwiczenia na siłowni to jedno, ale crossfit pomoże zachować idealne proporcje w twojej sylwetce. Jeśli pracujesz nad rzeźbą, to połączenie ćwiczeń siłowych z wytrzymałościowymi będzie fantastycznie działał na balans pomiędzy różnymi partiami mięśni. Dzięki tym treningom uzyskujemy efekt równomiernego umięśnienia, które wygląda bardzo efektownie.

  • Dla chcących poprawić swoją kondycję i sprawność

W kwestii kondycyjnej crossfit nie ma sobie równych, ponieważ działa na wielu polach naszej aktywności. Pomaga uzyskać lepszą wytrzymałość, ale też siłę i moc przy podnoszeniu ciężarów. Dzięki temu stajemy się sprawni właściwie w każdej czynności, z jaką przyjdzie nam się zmierzyć.

  • Dla marzących o treningowej satysfakcji

Dla jednych największym osiągnięciem sportowym jest bicie rekordów w długości dystansu biegowego, dla innych podnoszenie coraz większych ciężarów. Crossfit łączy te dwie satysfakcje w jedną. Wnioski są oczywiste: mamy tu do czynienia z super-satysfakcją o podwójnej mocy. Crossfiterzy mówią, że nic tak nie cieszy, jak przekraczanie własnych granic.

  • Dla znudzonych monotonnymi treningami

W crossficie nie ma miejsca na nudę, bo przez to, że czerpie on z różnych dyscyplin, daje nieograniczone możliwości wyboru ćwiczeń. Dzięki temu każdy twój trening może wyglądać zupełnie inaczej. Wystarczy, że zapoznasz się z ogólnymi zasadami, a z pewnością nowe zestawy zaczniesz wymyślać samodzielnie.

  • Dla osób cierpiących na brak czasu na trening

W zabieganym świecie trudno o wygospodarowanie godziny na zrobienie porządnego kardio czy na to, aby wyjść pobiegać na co najmniej 5 kilometrów. Crossfit jest świetną alternatywą dla długo trwających treningów, ponieważ nie powinien trwać dłużej niż pół godziny. Jednak w tych trzydziestu minutach zmieści się wiele przynoszących świetne efekty ćwiczeń. Krótko nie znaczy mniej efektywnie!

Aby trenować crossfit potrzebne są głównie dobre chęci oraz samozaparcie (przydadzą się także dobre buty do crossfitu). Jeśli jednak dodatkowo jesteś osobą zabieganą, która chciałaby szybko wypracować fantastyczną sylwetkę, to zdecydowanie powinieneś spróbować! Może się okazać, że trening mieszany stanie się idealną receptą na aktywny tryb życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.