5 sposobów na aktywność jesienią

Z powodu fatalnej pogody i krótkich dni aktywność fizyczna jesienią nie jest naszą najlepszą przyjaciółką. Zdecydowanie warto jednak popracować nad tą relacją, by każdego dnia dostarczyć sobie niezbędnej dawki ruchu. Jak to zrobić? Oto 5 sposobów na aktywność jesienią!

1.       Weekend w górach

Nie ma lepszej pory na wypad w góry od jesieni. Kolorowe drzewa i cała magiczna otoczka gór sprawi, że na nowo zachwycisz się jesienią! Warto wybrać się na trekking nie tylko ze względu na podjęcie wysiłku fizycznego, ale także na możliwość pobycia w naturze oraz spędzenia czasu z najbliższymi. Poza tym udowodniono, że planując weekendy, nasz organizm odpoczywa efektywniej! Ukoisz oczy zmęczone od światła ekranów. Dasz odpocząć kręgosłupowi, który przyzwyczaił się do pozycji siedzącej. I wreszcie odetchniesz świeżym powietrzem!

Pamiętaj o zabraniu ze sobą wysokoenergetycznych posiłków, termosu z gorącym napojem oraz akcesoriów zimowych!

2.       Spacer po parku lub lesie

Jeśli mieszkasz daleko od gór i nie planujesz w najbliższym czasie dłuższych wycieczek, to nic straconego! Nie marnuj słonecznej soboty na siedzenie przed telewizorem! Warto zaplanować sobie wyprawę do parku lub lasu i odbyć naprawdę długi spacer lub przejażdżkę na rowerze. Taka forma aktywności fantastycznie wpłynie na cały organizm i pozwoli ciału odprężyć się przed kolejnymi wyzwaniami.

3.       Poranna joga

Świetnym pomysłem na szare, monotonne dni jest uprawianie jogi czy pilatesu o poranku. Taka niewielka dawka ruchu pozytywnie nastroi cię na cały dzień i sprawi, że nie będziesz odczuwać bólów kręgosłupa, karku czy znużenia. Warto poświęcić na rozruch przynajmniej piętnaście minut dziennie. A jeśli nie do końca przekonuje cię opcja na macie, to możesz wypróbować poranne spacery do pobliskiego sklepu! Właściciele psów wiedzą, że taka krótka przechadzka świetnie wpływa na dobre samopoczucie w ciągu dnia.

4.       Wypad na basen

Jeśli chodzi o rodzinne spędzanie wolnego czasu jesienią, to genialnym pomysłem będzie wypad na basen. Rozgrzejecie się i zafundujecie swoim ciałom relaksującą fizjoterapię. Może to być idealna okazja na wspólne zabawy i odpoczynek. Ta forma to takie przedłużenie upragnionych wakacji!

5.       Zajęcia taneczne

Szukasz aktywności, która świetnie wpłynie na ciało, ale też zapewni ci fajną rozrywkę i miło spędzony czas? Najwyższa pora na zapisanie się na zajęcia taneczne! Przy rytmach latynoskiej muzyki zapomnisz o troskach i popracujesz nad koordynacją ruchową. Takie zajęcia trudno nazwać treningiem, bo czas płynie na nich nieubłaganie za szybko, a jednak przekonasz się, że twoje ciało jesienią będzie w fantastycznej formie! Zabierz partnera na salsę lub taniec towarzyski, a przyjaciółkę na pole dance!

Sposobów na aktywność fizyczną jest naprawdę wiele i co najważniejsze nie musisz wybierać męczących treningów kardio pod czujnym okiem trenera personalnego! Dbanie o ciało i duszę może iść w parze z przyjemnością i miłym spędzaniem czasu. Wystarczy znaleźć na siebie sposób!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.