11 pomysłów na deszczową sobotę

Latem wyciągaliśmy z piwnicy rowery albo wybieraliśmy się na pobliskie kąpielisko. Problemy z zagospodarowaniem sobie wolnego weekendu nie istnieją przy dobrej pogodzie. Jednak jesień to czas pluchy, który sprzyja nudnym, monotonnym sobotom, które lubimy spędzać od rana do wieczora w piżamie. Jak tego uniknąć i zrobić coś kreatywnego? Przed wami 12 sposobów na spędzenie cudownej soboty nawet w deszcz i niepogodę!

1. Wybierz się do Escape Roomu

escape-room

Ta rozrywka stała się ostatnio bardzo popularna. Znudzeni codziennością, spragnieni wrażeń szukamy miejsc, w których potowarzyszy nam przyjemny dreszczyk adrenaliny. Taki pokój, z którego pozornie nie ma wyjścia może być świetną zabawą dla całej rodziny albo grupki przyjaciół. Poznacie się lepiej, sprawdzicie siebie i swoje umiejętności, i, co najważniejsze, na pewno nie będziecie się nudzić!

2. Zorganizuj warsztaty kulinarne albo wspólne pieczenie ciasta

wspolne-pieczenie-ciasta

Mówi się, że nie ważne gdzie, ważne z kim. I jest w tym sporo racji, bo z dobrą ekipą nie ma szans na znudzenie nawet w domowym zaciszu! Pasjonujecie się gotowaniem? A może uważacie się za totalne antytalenty? Tym bardziej wspólne gotowanie lub pieczenie sprawi wam masę radości. Najlepiej wybrać coś, czego nie jemy na co dzień. Poza integracją gwarantowane wrażenia smakowe! Czego chcieć więcej?

3. Idź na basen

idz-na-basen

W twojej okolicy właśnie otworzyli wypasiony park wodny, a ty nigdy nie masz czasu, żeby z niego skorzystać? Deszczowa sobota to idealny czas na to, żeby wskoczyć w strój kąpielowy i zażyć trochę ruchu.

4. Pograj w planszówki

pograj-w-planszowki

Żeby twój umysł nie popadł w zimowy sen, warto włączyć w tygodniowe menu gry planszowe. Scrabble pomogą poszerzyć zasób słów, Eurobiznes obudzi w tobie instynkt ekonomisty, a Twister to wprost wymarzona, relaksująca zabawa dla całej rodziny lub grupy przyjaciół.

5. Stwórz rodzinne dzieło sztuki

stworz-rodzinne-dzielo-sztuki

Jako dzieci w czasie deszczu bardzo chętnie sięgaliśmy po kredki i farbki. Pieczątki z ziemniaka czy odbijanie swoich rąk na papierze pozytywne emocje wzbudzą nie tylko wśród najmłodszych. Potrzebny będzie ogromny brystol, na którym każdy będzie mógł wyrazić siebie. Technika: dowolna. Takie dzieło z pewnością będziesz chciała oprawić w ramę.

6. Zrób sobie domowe SPA

domowe-spa

W tygodniu nie mamy czasu nawet na dłuższą kąpiel, nie mówiąc już o nałożeniu maseczki na skórę czy włosy. Wygospodaruj w sobotę czas na relaks i pielęgnację. Wypróbuj domowej roboty maseczki i długo wyleguj się w wannie, najlepiej z kieliszkiem dobrego wina!

7. Porządki w szafie? Dlaczego nie?

porzadki-w-szafie

Choć większość z nas unika tego jak ognia, szafa sama się nie posprząta. Na pewno zalegają w niej rzeczy za małe/za duże albo takie, których nie nosiłaś od dwóch lat. Wśród tego bałaganu z pewnością odszukasz też rzeczy, które zapragniesz przerobić. Fakty są jednak niezaprzeczalne – porządek będzie cieszył przez dłuższy czas, a pomysły na jesienne stylizacje same wpadną nam w ręce.

8. Zrób album ze wspomnieniami

album-ze-wspomnieniami

Wciąż tęskno ci za latem? Chciałabyś je zatrzymać? I z wakacji przywiozłaś masę pamiątek, które teraz walają się pod domu? Skup się na stworzenia albumów ze wspomnieniami i skrzyni na pamiątki. Ozdabiaj je wedle uznania, wywołaj zdjęcia i stwórz do nich zabawne podpisy. Podpatrz na blogach jak wykonać kreatywny album i zabierz się do działania!

9. Dzień filmowy

dzien-filmowy

A może jednak wolisz zostać w łóżku? Nie ma problemu! Zbierz swoje ulubione filmy albo seriale. Pamiętaj o przygotowaniu zdrowych przekąsek, np. chipsów z jarmużu albo pokrojonych w słupki warzyw korzeniowych z dipami. Do tego dzban herbaty i idealna, deszczowa sobota gotowa!

10. Zrób sobie wycieczkę do zoo lub muzeum

wycieczka-do-zoo

Na co dzień nie mamy na to czasu, ale weekend nadaje się perfekcyjnie! Może otwarto ciekawą wystawę, o której czytałaś w dzienniku, a może jeszcze w ogóle nie odwiedziłaś wystaw stałych, które znajdują się w twoim mieście? Do zoo warto wybrać się nawet jeżeli mamy więcej niż 12 lat. Moc pozytywnych wrażeń na wyciągnięcie ręki!

11. Zaprojektuj grafiki do swojego domu

fot. flickr.com
fot. flickr.com

Opcja dla wszystkich, którzy ciągle urządzają swoje mieszkania i uważają, że ciekawych dodatków nigdy za wiele. Zabawa w grafika to bardzo przyjemne zajęcie, jeśli tylko masz odpowiednie narzędzia! Poszukaj w Internecie szeroko dostępnych narzędzi, np. programu Canva. Są proste w obsłudze, całkowicie darmowe i można w nich stworzyć prawdziwe cuda z motywacyjnymi cytatami albo pięknymi printami. Gotowe drukujemy, oprawiamy w ramę i cieszymy się własnoręcznie wykonaną ozdobą domu!

Pomysłów na kreatywne spędzenie czasu w deszczową sobotę jest całe mnóstwo. Schowane są wszędzie i tylko od ciebie zależy, czy ruszysz głową, żeby je odnaleźć! Naprawdę warto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.