10 serialowych propozycji na jesień

Gdy dzień staje się coraz krótszy, a ciemność za oknem towarzyszy nam przez większość doby, nadchodzi dobry moment, by rozpocząć sezon na oglądanie seriali. Można zdecydować się na współczesne produkcje, które są aktualnie produkowane lub nadrobić zaległości i obejrzeć seriale nieco starszej daty. Wybór jest naprawdę szeroki, wobec czego znajdzie się coś dla każdego. Przedstawiamy 10 serialowych propozycji na jesień, uwzględniając tytuły z różnych gatunków i produkowane w różnych latach.

1. Przyjaciele

fot. flickr.com
fot. flickr.com

Serial komediowy, który podbijał serca miłośników tego rodzaju produkcji przede wszystkim w latach 90. ubiegłego wieku. Opowiada on o grupie tytułowych przyjaciół, mieszkających na Manhattanie, w Nowym Jorku. Jedne z głównych ról zagrali Jennifer Aniston i Matthew Perry. Choć produkcja serialu zakończyła się w 2004 roku, emisja co jakiś czas jest wznawiana przez różne stacje telewizyjne. Ponadto „Przyjaciół” można bez problemu znaleźć na legalnych serwisach internetowych. To świetna propozycja dla wszystkich tych, którzy jesienią potrzebują przede wszystkim porządnej dawki śmiechu.

2. Suits

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

Jeden z najlepszych prawników w Nowym Jorku, Harvey Specter (w tej roli Gabriel Macht) zatrudnia w kancelarii Mike’a Rossa (Patrick J. Adams), który nie ukończył studiów prawniczych, za to posiada fotograficzną pamięć. Od tej pory tych dwóch panów łączy tajemnica, która może im przysporzyć poważnych kłopotów. Walka o władze, intryga i sprawy rozstrzygane poza salami sądowymi. Serial, który może spodobać się nie tylko miłośnikom prawa, lecz przede wszystkim tym, którzy cenią autentycznych bohaterów i nie zawsze przewidywalną fabułę.

3. The Walking Dead

fot. youtube.com
fot. youtube.com

Propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą nieco oderwać się od rzeczywistości i przenieść do postapokaliptycznego świata opanowanego przez zombie. Serial jest adaptacją komiksu o tym samym tytule, stworzonego przez Roberta Kirkmana i Tony’ego Moore’a. Bohaterowie muszą walczyć o przetrwanie i szukać schronienia, choć sytuacje, które ich spotykają, często udowadniają, że największym zagrożeniem dla człowieka nie muszą być zombie, lecz… drugi człowiek.

4. Breaking Bad

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

Przez wielu okrzyknięty mianem najlepszego serialu wszechczasów. Fabuła skupia się na życiu Waltera White’a, w którego postać wcielił się Bryan Cranston. Walter to niedoceniany nauczyciel w szkole średniej, który pewnego dnia dowiaduje się, że cierpi na nieoperacyjnego raka płuc. Chcąc zapewnić swojej rodzinie godne życie staje się przestępcą i rozpoczyna produkcję metamfetaminy, budując tym samym narkotykowe imperium. Produkcja godna uwagi ze względu na realizm postaci i umiejętne budowanie napięcia.

5. Jak poznałem waszą matkę

jak-poznalem-wasza-matke
fot. wikipedia.org

Serial komediowy, który zachwycił widzów na całym świecie, a postać Barneya Stinsona stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci serialowych. Choć zdawałoby się, że serial, który opowiada o perypetiach grupy przyjaciół to raczej nic nowego, „Jak poznałem waszą matkę” jest dość wyjątkową produkcją ze względu na swoją strukturę. W serialu pojawia się sporo różnych powiązań, w każdym odcinku występują retrospekcje, a wydarzenia nie zawsze ułożone są w sposób chronologiczny. Serial, który nie raz wywoła na twarzy uśmiech i z pewnością umili jesienne wieczory.

6. Sherlock

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

Sherlock Holmes jest postacią kultową, która narodziła się ponad 100 lat temu w historii napisanej przez Arthura Conana Doyle’a. Serial „Sherlock” to współczesna interpretacja opowiadań szkockiego pisarza. W tytułowego detektywa wcielił się Benedict Cumberbatch, ceniony brytyjski aktor. Propozycja dla wszystkich fanów kryminalnych zagadek.

7. Teoria wielkiego podrywu

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

Świat fizyki nie ma tajemnic przed Leonardem i Sheldonem, którzy nawet obudzeni w środku nocy potrafiliby wyrecytować szczegółową budowę atomu. Inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o świat kobiet, którego bohaterowie niestety nie potrafią zrozumieć choćby w małym procencie. Kolejna propozycja dla ludzi, którzy podczas jesienny wieczorów potrzebują przede wszystkim śmiechu.

8. Dr House

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

Fabuła serialu skupia się na osobie tytułowego doktora House’a, który z jednej strony jest nieco szalony i ekscentryczny, a z drugiej strony jest genialnym lekarzem, który potrafi uratować ludzkie życie w przypadkach, kiedy inni nie widzą żadnego światełka w tunelu. Serial ukazuje trudne przypadki medyczne, dostarcza sporo medycznej wiedzy, a postać Gregory’ego House’a przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy cenią sarkastyczne poczucie humoru.

9. Latający Cyrk Monty Pythona

latajacy-cyrk-monty-pythona
fot. wikipedia.org

Coś dla fanów brytyjskiego poczucia humoru. „Latający Cyrk Monty Pythona” to serial komediowy stworzony przez grupę komików znanych pod nazwą Monty Python. Skecze przedstawione w serialu mają absurdalny charakter, typowy dla komików tej grupy, którzy są nie tylko dobrymi komediantami, lecz przede wszystkim świetnymi obserwatorami rzeczywistości.

10. Miasteczko Twin Peaks

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

Kolejna propozycja dla fanów produkcji z lat 90. XX wieku. Serial, którego jednym z reżyserów był David Lynch, znany między innymi z filmu „Blue Velvet”. „Miasteczko Twin Peaks” to tytuł typowy dla twórczości Lyncha, ponieważ trudno go skategoryzować w ramach jednego gatunku. W serialu znajdziemy zarówno kryminału, jak i horroru czy melodramatu. Jest tutaj tajemnica, związana ze znalezieniem ciała uczennicy – Laury Palmer, są moralne pytanie, specyficzne poczucie humoru i spora doza surrealizmu. Świat dzieli się na tych, którzy są fanami „Miasteczka Twin Peaks” i tych, którzy jeszcze go nie oglądali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.